Ogród zimowy całoroczny Widok od zewnątrz.

OGRÓD ZIMOWY CAŁOROCZNY VS SEZONOWY

Ogród zimowy całoroczny staje się coraz popularniejszym dodatkiem do domów, oferując przestrzeń do relaksu i kontaktu z naturą przez cały rok. Przedsiębiorcy z branży hotelarskiej i gastronomicznej, również coraz częściej decydują się na zakup ogrodu zimowego, celem stworzenia dodatkowej przestrzeni dla swoich klientów. Taki zakup wymaga jednak rozważnych decyzji, dlatego zarówno jedni jak i drudzy , powinni zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest decyzja czy z ogrodu zimowego chcemy korzystać przez cały rok, czy jedynie podczas cieplejszych miesięcy. Poniżej porównujemy obie opcje.

OGRÓD ZIMOWY CAŁOROCZNY

Plusem, który przemawia za wyborem tego rodzaju ogrodu jest to że możemy użytkować go przez cały rok co niewątpliwie zwiększa funkcjonalność przestrzeni. Taka konstrukcja zwiększa również atrakcyjność i wartość nieruchomości przy, której stoi.

Minusem jest konieczność zapewnienia odpowiedniej izolacji termicznej i wentylacji co znacznie zwiększa koszty utrzymania, oraz budowy tego rodzaju ogrodu zimowego.

OGRÓD ZIMOWY SEZONOWY

Plusem, ogrodu zimowego sezonowego jest zdecydowanie niższy koszt budowy.

Minusem to że możemy korzystać z niego jedynie podczas cieplejszych miesięcy. Brak stałego dostępu do ogrodu może też ograniczać jego funkcjonalność i wykorzystanie.

Wybór pomiędzy ogrodem zimowym całorocznym a ogrodem zimowym sezonowym sprowadza się do pytania : Czy zależy nam na niższym koszcie budowy, czy może wolimy na początku wydać więcej pieniędzy, ale w zamian cieszyć się większą funkcjonalnością i dostępnością przez cały rok ?

UWAGA!

Jeżeli decydujemy się na drugą opcje i powierzamy jego budowę specjalistom warto zwrócić uwagę na to czy czasem nie chcą oni sprzedać nam tak naprawdę ogrodu sezonowego ! Na papierze taka oferta wygląda dobrze, cena jest korzystna. Trzeba jednak mieć się na baczności i wiedzieć o tym że budując ogród zimowy trzeba pamiętać o odpowiedniej termoizolacji.

ODPOWIEDNIA TERMOIZOLACJA

Szyby zespolone w pakiecie dwuszybowym ( jednokomorowym), lub trzyszybowym ( dwukomorowych ). Takie szyby, w przeciwieństwie do szyb pojedynczych posiadają odpowiednie właściwości termoizolacyjne zapobiegające utratom ciepła.

WENTYLACJA I OGRZEWANIE

Odpowiednią wentylacje zapewnimy montując okna dachowe. Jest to tzw. wentylacja naturalna. Najefektywniejszym sposobem, który i my polecamy, jest montaż klimatyzatorów z możliwością chłodzenia i grzania powietrza ( klimatyzatory dwufunkcyjne ). Takie rozwiązanie zapewni nam zarówno chłodzenie jak i ogrzewanie konstrukcji, które będzie konieczne w chłodniejsze miesiące.

PODSUMOWANIE

Decyzja między ogrodem zimowym całorocznym a sezonowym zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb i budżetu. Ogród zimowy całoroczny oferuje stały kontakt z naturą i długotrwałe korzystanie, ale może być bardziej wymagający finansowo. Z kolei ogród zimowy sezonowy jest bardziej elastyczny kosztowo, ale wymaga kompromisu, jeśli chodzi o stały dostęp do ogrodu. Warto zastanowić się na których aspektach bardziej nam zależy, żeby podjąć satysfakcjonującą decyzje.

Udostępnij artykuł

Ślusarka aluminiowa Łódź Zdjęcie poglądowe aluminiowych drzwi przesuwnych, tarasowych
MS ALUMINUM

STOLARKA ALUMINIOWA W ŁODZI

STOLARKA ALUMINIOWA Łódź jest miastem o bogatej historii przemysłowej, które przeżywa obecnie prawdziwą rewolucje w dziedzinie budownictwa i designu. Stare fabryki włókiennicze, przerabiane są centra

Czytaj dalej »