Wiaty garażowe Łódź. Produkcja i montaż nowoczesnych wiat aluminiowych.

WIATY GARAŻOWE MS ALUMINIUM ŁÓDŹ

Nowoczesne wiaty garażowe to rozwiązania dla osób, które chcą zabezpieczyć swój samochód przed szkodliwymi działaniami czynników atmosferycznych, a nie mają przy tym możliwości postawienia tradycyjnego garażu. Nasza firma MS Aluminium działająca na terenie Łodzi i pobliskich miejscowości, specjalizuje się w projektowaniu, oraz montażu nowoczesnych wiat garażowych wykonanych z aluminium.

WIATY GARAŻOWE ŁÓDŹ – PRODUKCJA I MONTAŻ

Wiaty garażowe firmy MS Aluminium produkowane są w Łodzi, ale montujemy je na terenie całego kraju. Nasze wiaty posiadają wiele zalet względem tradycyjnego garażu.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich :

 • Niższa cena Montaż wiaty samochodowej jest tańszy od budowy tradycyjnego garażu. Wynika to z faktu że do ich montażu potrzeba znacznie mniej materiału.
 • Szybki montaż Montaż wiaty garażowej MS Aluminium jest zdecydowanie szybszy od budowy murowanego garażu. Trwa on zwykle 1- 2 dni.
 • Mała przestrzeń Do montażu wiaty samochodowej potrzeba zdecydowanie mniej przestrzeni. Jest to zaleta, która często okazuje się niezwykle istotna w przypadku ograniczonego miejsca.
 • Estetyka Na wiatach garażowych MS Aluminium nie widać łączeń konstrukcyjnych, dzięki czemu wyglądają nowocześnie i wpisują się w aktualne trendy w budownictwie.
 • Trwałość Nasze wiaty są odporne na skrajne warunki atmosferyczne i nie ulegają korozji co przekłada się na ich długą żywotność.
 • Łatwa konserwacja Wiaty garażowe MS Aluminium nie wymagają regularnej konserwacji, która jest konieczna w przypadku wiat wykonanych z drewna. Aby zadbać o ich estetyczny wygląd, wystarczy od czasu do czasu umyć je wodą z łagodnym detergentem.
 • Łatwość adaptacji Na życzenie klienta możemy dodać do wiaty samochodowej zabudowę boczną wykonaną ze szkła, lub płyty warstwowej.
 • Brak potrzebnych pozwoleń Wiaty garażowe do 50m2 nie wymagają pozwolenia na budowę pod warunkiem że są one stawiane na działce na której znajduje się budynek mieszkalny, lub przeznaczonej na budownictwo mieszkaniowe.

lekkość i wytrzymałość konstrukcji

Aluminium jest materiałem, który pomimo swoje lekkości jest niezwykle wytrzymały. Dzięki temu nasze wiaty garażowe są stabilne i bezpieczne, a dodatkowo nie obciążają znacząco podłoża. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mniej stabilnych gruntów.

wiaty garażowe Łódź szyte na miarę

Wiaty garażowe MS Aluminium w Łodzi, to konstrukcje „szyte na miarę „. Wykonujemy je w wariantach jednostanowiskowych i dwustanowiskowych, a ich wymiar dopasowujemy pod wytyczne klienta. Kolor wiaty malujemy proszkowo na dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu możemy dopasować ją pod wygląd domu i otoczenia.

bogaty wybór zadaszenia dla wiat garażowych

Decydując się na budowę wiaty garażowej MS Aluminium musimy podjąć kilka decyzji dotyczących wyboru materiałów wykończeniowych. Jedną z najważniejszych z nich jest wybór zadaszenia. Do wyboru mamy kilka najbardziej popularnych materiałów takich jak : blacha trapezowa, płyta warstwowa, poliwęglan lity, poliwęglan komorowy, oraz panele fotowoltaiczne. Każdy z wymienionych materiałów ma swoje charakterystyczne cechy, które wymieniamy poniżej :

Materiały z których wykonujemy zadaszenia wiat garażowych

Blacha trapezowa to bardzo popularny i zwykle najtańszy wybór. Jest trwała, sztywna, łatwa w montażu i utrzymaniu. To są jej plusy, na minus przemawiają słabe parametry termoizolacyjne w porównaniu do innych materiałów.

Płyta warstwowa to płyta z zewnątrz pokryta blachą , a w środku wypełniona rdzeniem z materiału izolacyjnego. Posiada dobrą izolacje termiczną  i akustyczną. Jest, także odporna na warunki atmosferyczne.

Poliwęglan lity to materiał z wyglądu podobny do szkła, dzięki, któremu wpuścimy do środka naturalne światło. Poliwęglan komorowy natomiast, dzięki strukturze komór powietrznych, oferuje doskonałą izolację termiczną. Oba materiały nadają wiatom garażowym nowoczesny wygląd, a ponadto są materiałami lekkimi, co ułatwia ich montaż. Wybór między poliwęglanem litym a komorowym sprowadza się do odpowiedzi na pytanie : czy chcemy bardziej przezroczysty czy bardziej izolujący materiał.

Panele fotowoltaiczne to innowacyjny materiał, stosowany do zadaszeń wiat garażowych. Po za ochroną przed warunkami atmosferycznymi posiadają dodatkową funkcje w postaci pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych. Wytworzoną energią można zasilać dom i wszelkie pojazdy elektryczne. Decydując się na ten rodzaj zadaszenia możemy być pewni że budowa wiaty będzie nam się systematycznie zwracać.

OD CZEGO ZALEŻY CENA WIATY GARAŻOWEJ MS ALUMINIUM ?

 • Rodzaj zadaszenia Wybór zadaszenia wiaty samochodowej, spośród dostępnych opcji wymienionych i opisanych powyżej ma istotny wpływ na jej ostateczną cenę.
 • Rozmiar Wiaty dwustanowiskowe, lub wielostanowiskowe, będą droższe od wiat jednostanowiskowych, ponieważ wymagają więcej materiałów i pracy przy montażu.
 • Fundament Wiatę garażową trzeba montować na stabilnym gruncie. Koszt wylania fundamentów znacząco wpływa na końcową cenę.
 • Opcje dodatkowe Cena może wzrosnąć w przypadku dodania dodatkowych funkcji, takich jak montaż oświetlenia LED.

MS ALUMINIUM – WIATY GARAŻOWE Łódź i okolice

Nasza firma jest doświadczonym i sprawdzonym producentem wiat garażowych w Łodzi. Nasze wiaty są praktyczną i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnych garaży. Wyróżnia je nowoczesny wygląd, szybkość montażu, oraz duże możliwości adaptacyjne. Ponadto w porównaniu do wiat drewnianych, aluminiowe wiaty garażowe firmy MS Aluminium są trwalsze i nie wymagają konserwacji.

Udostępnij artykuł

Ślusarka aluminiowa Łódź Zdjęcie poglądowe aluminiowych drzwi przesuwnych, tarasowych
MS ALUMINUM

STOLARKA ALUMINIOWA W ŁODZI

STOLARKA ALUMINIOWA Łódź jest miastem o bogatej historii przemysłowej, które przeżywa obecnie prawdziwą rewolucje w dziedzinie budownictwa i designu. Stare fabryki włókiennicze, przerabiane są centra

Czytaj dalej »