carport wiata samochodowa Łódź

GARAŻ VS WIATA SAMOCHODOWA

Nowoczesna wiata samochodowa wykonana z profili aluminiowych, to innowacyjny sposób pozwalający stworzyć komfortowe miejsce postojowe dla naszego samochodu. Wiaty samochodowe tego typu zyskują coraz większe uznanie wśród architektów, ponieważ wpisują się one w aktualne trendy w budownictwie.

CO LEPSZE : GARAŻ CZY WIATA SAMOCHODOWA ?

Wybór pomiędzy garażem a wiatą samochodową sprowadza się głównie do tego czy wolimy mieć otwartą przestrzeń pod którą parkujemy nasz samochód, czy jednak wolimy żeby była ona zabudowana. Niekiedy warunki otoczenia upraszczają nam ten wybór. Często ograniczona ilość miejsca przed domem wymusza na nas wybór wiaty samochodowej. Wynika to z faktu, że potrzebuje ona zdecydowanie miej miejsca. Nie bez znaczenia jest także budżet. Poniżej przedstawiamy charakterystykę obydwu rozwiązań :

TRADYCYJNY GARAŻ

Garaż samochodowy to zdecydowanie droższe rozwiązanie. Wyższa cena garażu w porównaniu z wiatą samochodową bierze się z konieczności zabudowania ścian, oraz zamontowania bramy garażowej. Zabudowana przestrzeń zapewni nam jednak pełną ochronę przed pogodą i kradzieżą. Garaż samochodowy po za głównym przeznaczeniem może również pełnić funkcje warsztatu, lub magazynu.

wiata samochodowa

Wiata samochodowa jest tańszym wyborem, jednak nie zapewniającym tak kompleksowej ochrony. Ochroni ona nasze auto przed słońcem, deszczem i śniegiem, ale nie przed wiatrem, ponieważ nie posiada zabudowy bocznej. Wiata nie zapewni również ochrony przed kradzieżą. Zajmuje za to mniej przestrzeni co może być decydujące w przypadku ograniczonego miejsca. Wiata samochodowa ma zwykle prostszy design. Jest on atrakcyjny dla zwolenników minimalistycznego stylu, oraz wpisuje się w obecne trendy w budownictwie.

podsumowując

Osobom, którym zależy na pełnej ochronie pojazdu, dodatkowej przestrzeni magazynowej, które mają do wykorzystania dość duży budżet, oraz duży parking, proponujemy budowę garażu. Wiata samochodowa jest natomiast wyborem lepszym dla miłośników minimalistycznego stylu, z małym parkingiem do dyspozycji, oraz ograniczonym budżetem.

Udostępnij artykuł

Ślusarka aluminiowa Łódź Zdjęcie poglądowe aluminiowych drzwi przesuwnych, tarasowych
MS ALUMINUM

STOLARKA ALUMINIOWA W ŁODZI

STOLARKA ALUMINIOWA Łódź jest miastem o bogatej historii przemysłowej, które przeżywa obecnie prawdziwą rewolucje w dziedzinie budownictwa i designu. Stare fabryki włókiennicze, przerabiane są centra

Czytaj dalej »